INTRODUCTIE

Gras Wood Wide is in 1868 gestart door de broers Floris en Gerrit Gras onder de naam Houthandel v/h
F. & G. Gras.

Vanaf het begin tot heden laat het verhaal van de familie Gras zien dat we gewend zijn om steeds mee te bewegen met alle veranderingen in de houtwereld. De huidige directeur-eigenaar, Harry Gras, is de vijfde generatie die het bedrijf leidt en zijn zoon Sven is hier inmiddels ook werkzaam. In de rijke historie van onze onderneming hebben wij een vooraanstaande marktpositie opgebouwd als voorraadhoudende importeur van gecertificeerd en duurzaam geproduceerd naaldhout.
Wij kopen ons hout overwegend in bij zagerijen in Scandinavië en Canada, maar importeren daarnaast ook uit Duitsland, USA, de Baltische Staten en Rusland.
Naast ons brede assortiment en ruime voorraad waarderen onze klanten, de houtverwerkende industrie en hout/bouwmaterialenhandel, de kennis van onze medewerkers over de producten en hun toepassingsmogelijkheden.

GESCHIEDENIS

Sinds de oprichting in 1868 heeft houthandel Gras gehandeld in grenen en vuren. Dit werd tot begin twintigste eeuw zelf gezaagd met twee molens.

Dit waren de Nootenboom (paltrok) en de Roode Leeuw (bovenkruier). Halverwege de twintigste eeuw nam de import van gezaagd hout toe. De firma Gras speelde hier op in door de rol van afstandsleverancier te vervullen. Toen in de zestiger jaren de laatste Zaanse rondhoutzagerij haar deuren sloot, liep het aanbod in eigen gezaagd grenenhout sterk terug. Hierop haakte de firma Gras aan door de voorraad grenen op te voeren en groeide het bedrijf uit tot een ware specialist.
Ook de economische crisis in de jaren 80 had gevolgen voor de houthandel. Schaalvergroting was het antwoord: de laatste 25 jaar zijn er meerdere overnames geweest waaronder die van de Noord Europese Houtimport en Beka Houtproducten (heet nu Gras Gevelproducten). De overnames hebben ervoor gezorgd dat ons assortiment aanzienlijk is gegroeid.

ONZE NAAM GRAS WOOD WIDE

In 2017 heeft ons bedrijf een nieuwe overkoepelende naam gekregen: Gras Wood Wide. De naam ‘BV Houthandel v/h F. & G. Gras’ stamde uit 1917. Precies 100 jaar later was het tijd voor een nieuwe naam.  Een die de (internationale) lading dekt. Gras Wood Wide verwijst niet alleen naar het world wide web, maar ook naar het wood wide web.

Bomen communiceren met elkaar; onder de grond delen ze voedingsstoffen en creëren ze hun eigen ecosysteem. Bomen die met elkaar in contact staan, kunnen beter overleven. Net als ons bedrijf. Opgericht in 1868, staan wij nu nog net zo stevig als toen, dankzij de sterke band tussen onze verkoopdivisies. Zij werken nauw samen, als een wood wide web.

MAAK KENNIS MET ONZE MENSEN

Harry Gras
Harry GrasDirecteur
Robert Tjeerds
Robert TjeerdsCommercieel directeur
075 – 681 22 11 robert.tjeerds@graswoodwide.com
Angelique Kleimeer
Angelique KleimeerMarketing
075 – 616 37 92 angelique.kleimeer@graswoodwide.com
Sven Gras
Sven GrasProductmanager
075 – 616 37 92 s.gras@graswoodwide.com
Gerard Tromp
Gerard TrompVerkoop red cedar
075 – 616 37 92 gerard.tromp@houtimportgras.nl
Marko Sassen
Marko SassenVerkoop grenenhout
075 – 616 37 92 marko.sassen@houtimportgras.nl
Ivar Boerebach
Ivar BoerebachVerkoop gevelproducten
075 – 616 37 92 ivar.boerebach@grasgevelproducten.nl
Bert Harders
Bert HardersVerkoop gevelproducten
0524 – 56 15 41 bert.harders@grasgevelproducten.nl
Femmy Posthuma
Femmy PosthumaIn- en verkoop vurenhout
075 – 681 22 11 femmy.posthuma@ne-hout.nl
Ruud Smits
Ruud SmitsAccountmanager
06 – 53 777 684 ruud.smits@graswoodwide.com
Gerhard van Spijker
Gerhard van SpijkerAccountmanager
06 – 41 374 167 gerhard.van.spijker@graswoodwide.com
Gilbert Hendriks
Gilbert HendriksController
075 – 616 37 92 gilbert.hendriks@graswoodwide.com
Wil Janssen
Wil JanssenProcesmanagement
075 – 681 22 11 wil.janssen@graswoodwide.com
Ellen Arzbach
Ellen ArzbachFinancieel administratief medewerkster
075 – 681 22 11 ellen.arzbach@graswoodwide.com
Petra Savastano
Petra SavastanoCommercieel administratief medewerkster/receptioniste
075 – 616 37 92 petra.savastano@graswoodwide.com
Jorn Spek
Jorn SpekLogistiek planner
075 – 616 37 92 jorn.spek@graswoodwide.com
Bob van der Berg
Bob van der BergVoorraadbeheer
Ronald Kesselaar
Ronald KesselaarWerf Chef
Koos Wit
Koos WitBestekzoeker
Alex Greuter
Alex GreuterBestekzoeker
Wouter Schurink
Wouter SchurinkBestekzoeker
Luc Jansen
Luc JansenBestekzoeker
Hennie Vens
Hennie VensBestekzoeker
Misja
MisjaDebiteurenbewaking